4 your PR - Trh a dřep 19.8. na Hané

Tyto závody vznikly poměrně narychlo, když se rozhodlo, že letos neproběhne každoroční Hexagonál v Novém Hrozenkově. Na Hexagonál jsme se těšili, protože jde o netradiční závody v nadhozu a pozvedu, k tomu v krásném prostředí a venku. Tak krásné prostředí sice v Náměšti na Hané nemáme, ale „Když to neuděláš ty, udělám to já. (nebo někdo jiný)“.
4 your PR jsme udělali jako doplňkový závod, aby se z něj mohla stát další tradice, i když v následujících letech bude Hexagonál. Jako bonus byla přidána možnost čtvrtého pokusu. Pokud závodník má všechny tři soutěžní pokusy platné, může si čtvrtým dát osobák (PR). Aktuální osobáky se hlásily při vážení.
Díky podpoře firmy Aldekon, jezdeckého klubu Fénix o.s.(přes Petra Skopala), vzpěraček.cz (Já) a Katky Fojtíkové dostali závodníci kromě medaile a diplomu i cenu. Každý účastník si odnesl malý odznáček s logem.
Prvního ročníku 4 your PR se účastnily 3 ženy a 15 mužů, ze čtyř oddílů. Padlo celkem 13 osobních rekordů, 6 závodníků a jedna závodnice měli všechny soutěžní pokusy platné.
V ženách zvítězila Veronika Malíčková z Olomouce, která trhla 45 kg a dřepla 80 kg. Druhé Aničce Polákové z Hané se povedlo trhnout PR 30 kg a dřepnout PR 95 kg. Ve dřepu si zvedla osobák dokonce o 15 kg. Třetí Katka Fojtíková z Příboru si dala PR ve dřepu se 72 kg.
V mužích vyhrál jasný favorit Josef Kolář z Holešova. Trhnul 117 kg, čtvrtého pokusu se vzdal, dřepnul 215 kg, a také se čtvrtého pokusu vzdal (škoda). Druhé místo získal Víťa Maruška z Olomouce, s osobákem v trhu 115 kg a s dřepem 195 kg. Třetí pokus v této disciplíně mu bohužel nevyšel. Bronzový byl Jakub Ondruch z Olomouce s trhem 100 kg a dřepem 215 kg. Bohužel se mu nepovedl třetí pokus v trhu, který by pro něj byl osobák.
Další PR v trhu si odnášeli Radim Liška, Radek Liška a Jan Dobrý z Hané. PR ve dřepu – Radek Liška, Petr Skopal, Radim Liška, Jan Dobrý z Hané, Roman Vlach z Prostějova.
Závod začal podle plánu 12:30, končilo se přesně v 15:00. Trošku zapršelo, ale s tím se muselo počítat. Zákon schválnosti funguje :)
Děkujeme Holešovu za závodní prkno a multifunkčního rozhodčího-nakladače-spottera-závodníka, spoluinicátora závodu Dana Koláře, a samozřejmě všem závodícím za účast. Vzpěračům z Hané děkuji za ochotu pomoci při přípravě i úklidu závodního prostoru.

Julie