Vánoční pohár 17.12.2016 Brno

V pátek se výprava členů Vzpírání Haná vydala na své oficiálně první vzpěračské závody do Brna.
Pro mě byly závody pouze „když už tu jsem, tak si něco zvednu“, bez ambicí. Proto jsem byla mile překvapena, když jsem si potvrdila osobák v trhu se 78 kg. Kluci mi pak radost ještě znásobili.
V první skupině mužů nastoupil Jarda. V trhu zvládl základem „na jistotu“ 48 Kg. V druhém pokusu přetrhnul 53, ale protože jsem věděla, že to nebylo o váze, šel posledním pokusem 55 Kg a dal je. Bojovnost ukázal i při nadhozu, kdy po základu 75 Kg zvládnul i osobák 78 Kg. Posledních 80 lehce přemístil, ale bohužel hlava mu nedovolila skočit pod činku při výrazu. Prvotní zklamání, že se mu nepovedlo dát kulatých 80 snad vystřídal dobrý pocit z úspěšného startu a nového osobáčku.
Kuba byl ze závodu nervózní, i když se to snažil nedávat najevo. První pokus v trhu nedal díky nervozitě. Druhým pokusem svůj základ 62 Kg již pokořil. 67 Kg v posledním pokusu mu spadlo. Nadhoz byl již lepší, základ 85 kg byl vyloženě „na jistotu“ kvůli hlavě. Druhý pokus s 90 kg mu rozhodčí neuznali pro dotlačování výrazu. Opět to nebyla žádná limitující chyba, tak třetím pokusem bojovně zvládl 92 Kg. První závody byly u Kuby hlavně tréninkem hlavy  až se trošku vyzávodí, poletí výkony nahoru. I takhle to byly pěkné výkony, a v tréninku je vidět velký pokrok
Ondra se zatím přeučuje techniku aby neposkakoval před činku. Při rozcvičování před závody začal paradoxně činku lépe ovládat, ale bylo to pro něj osudné při prvním závodním pokusu. Činku nepodskočil, a ta zůstala vepředu. Další pokusy šel již více „po svém“, a povedlo se mu tak trhnout nejdříve 75 Kg a pak i 78 Kg. V nadhozu se cítil jistější. Kvůli hektickému rozcvičení jsem nahlásila základ 91 Kg, který mu dal přibližně 5 minut navíc na rozcvičení. Po bezproblémovém zvládnutí šel 96, kde málem doplatil na „vlažný“ výraz. Posledním pokusem se zvládl více zpevnit, a pokořil krásných 100 Kg. Radost po pokusu byla zjevná 
Naše první závody dopadly výborně. Všichni jsme závod dokončili, všichni si dali nějaký ten osobák pro radost, získali zkušenosti se závodním prostředím a atmosférou a samozřejmě i další motivaci k tréninku.
Díky všem za skvělou reprezentaci oddílu a děkuji i Milanovi Lutterovi za skvěle zorganizované závody.
Děkuji i všem podporovatelům našeho oddílu Vzpírání Haná, kteří nám umožnili se závodu zúčastnit :)
Julie