VC Plzně 2017

18.11. proběhla již tradiční Velká cena Plzně. Rozhodli jsme se vyjet později, abychom se před závodem mohli vyspat. Soutěž zahajovali junioři, kam by spadal náš Jarda, následovala kategorie masters, která vždy bývá poměrně početná. Po ní teprve nastupovaly ženy a žáci. Jarda souhlasil, že bude závodit v kategorii mužů, která byla na závěr, hned po ženách.

Jako první si zazávodila Petra, pro niž to byly první závody. V trhu se jí povedl osobní rekord s 30 kg, nadhoz začínala opatrně, a končila na 31 kg, což je také její osobák. Pět platných pokusů na závodním prkně ukázalo, že i ona bude z těch, kterým atmosféra soutěže pomůže k lepšímu výkonu :) Za dvojboj 61 kg si odnesla zlatou medaili ve své kategorii mezi žáky.

Druhou závodící byla Anička. Ta se již účastnila dvou soutěží, ovšem vždy jen zvlášť v jedné disciplíně. Ve dvojboji si zazávodila poprvé. Přes její obavy, kdy si chtěla vše vyzkoušet nejdříve v rozcvičovně se ukázalo, že má značné rezervy, a rozhodně se nemusí bát jít i vyšší základní pokus. Technicky krásnými pokusy se jí povedlo trhnout 48 kg, a nadhodit 55 kg, obojí osobní rekordy. I Anička odcházela se zlatou medailí, ve své kategorii mezi juniorkami.

Třetí závodnicí jsem byla já – Julie. V trhu se povedl jen základní pokus na 75 kg, se 78 kg jsem se moc snažila a přetrhla. V nadhozu to bylo lepší. Posledním pokusem se povedl osobák 94 kg, a tím i zlato v kategorii žen, i absolutní první místo.

Jardovi se povedly všechny pokusy. V trhu si dal osobák s 83 kg, což byla jeho tělesná hmotnost. V nadhozu pokořil metrák, když dal rovnou 101 kg. Kdyby závodil v kategorii juniorů, odnášel by si stříbrnou medaili. Bohužel v mužích již byla větší konkurence.

Přes dlouhou cestu, kdy jsme se domů vrátili v 1 ráno, jsme si závody užili. Děkujeme za pomoc TJ Bohemians Praha, Luďkovi za pomoc s masáží a vedením, Patrikovi za videa a Tomášovi za fotky. A samozřejmě Míše za buchtu :)

Výsledky ze závodů:
http://www.vzpirani-plzen.cz/2017/files/vcplzne-vysledky.pdf