Závody v Olomouci 8.7.17

V sobotu jsme se vypravili na závody do blízké Olomouce, ve složení: Julie, Honza, Radim, Jarda, Ondra. Bohužel Kuba musel být v práci, tak o závody přišel. I když se zdálo, že prostor vzpírárny je malý, vešlo se tam spoustu diváků. Našim vzpěračům fandilo 5 žen a Petr, který se zatím sám závodit neodvážil. Díky němu máme foto a video dokumentaci :)
Celkem se účastnilo 43 závodníků, z toho 10 žen. Protože nešlo o oficiální vzpěračské závody, byly kratší pauzy, a závody i přes vysoký počet účastníků končily v rozumnou dobu.
Nejdřív závodily ženy.
Já - Julie jsem trhla 76 kg, a nadhodila 88 kg. Potěšilo 6 platných pokusů. Poslední nadhoz byl vyloženě o vyhecování.
Muži byli rozděleni na tři skupiny. V první závodil Radim s Honzou, oba vážili skoro stejně -77 kg a 77,1 kg, a také měli podobný výkon. Honza je již zkušenější závodník, pro Radima to byla první zkušenost. Honzovi se povedlo se šesti platnými pokusy dát osobáky v trhu 51 kg, i nadhozu 63 kg. Radim šel vlastně své tréninkové osobáky jako základní pokus. Šest platných tedy bylo příjemným překvapením. Závodní atmosféra mu zřejmě prospěla, i když na technice bude muset ještě zapracovat. Všechny poksy dal "omylem" do polodřepu.
Ve druhé skupině nastoupil Jarda, pro kterého to byly druhé závody. Technicky vše zvládal výborně. Jardovi často překáží jen jeho myšlenky :) V trhu zůstal kilo pod osobákem, na 74 kg, když třetí pokus se 78 zahodil. V nadhozu si dal osobák 95 kg. Tímto výkonem peřkročil hranici 200 Sb., což je hezké.
V poslední skupině závodil Ondra. Dařilo se mu ze všech nejlépe, když svými závodními osobáky - 100 kg v trhu, a 130 kg v nadhozu pokořil limit potřebný ke kvalifikaci na MČR juniorů. Svým výkonem dosáhl na 251 Sb., a skončil na celkově devátém místě ze všech závodníků.
V Olomouci závodili i Kolářové z Holešova, a klukům se natolik zalíbil Pepův výraz do dřepu, že ho hned druhý den museli vyzkoušet. Za 14 dní se máme účastnit soustředění v Holešově, tak budou mít příležitost toho poznat více.
Nejlépe se učí vzpírat tam, kde je od koho to odkoukat.