III. kolo ligy žáků - Zlín

V sobotu se vzpěrači z Hané účastnili třetího kola ligy žáků ve Zlíně. Za Holešovský tým startovali v družstvu mladších žáků Václav Šemnický (12 let) a Tobiáš Vrba (11 let) z Prostějova. Bohužel družstvu chyběl základní článek – David Kolář, který náhle onemocněl. Mladší žáci startují kromě trhu a nadhozu ještě v trojskoku do dálky a odhodu meidicinballem přes hlavu. Tyto disciplíny jsou podpůrné pro získání pohybových návyků potřebných ke vzpírání, a zároveň zdůrazňují nutnost všeobecné přípravy u mladých závodníků.
Proto, že ve třetím kole startovali pouze dva žáci, přišlo družstvo o velké body v celkovém hodnocení.
Lépe to vypadalo v družstvu starších žáků, kde se povedlo složit tým o třech závodnících. Jan Dobrý (14 let) ze Vzpírání Haná prokázal týmového ducha. Startoval i přes lehkou nemoc, aby tým podržel. Jeho čin byl odměněn krásným osobákem v nadhozu se 70 kg :) V tomto kole se nemohl zúčastnit nejsilnější člen týmu – Honza Kolář, který byl tou dobou v zahraničí. Za starší žáky dále závodil Roman Vlach (15 let) z Prostějova a Vojtěch Šimčík (13 let) z Holešova.
Osobních rekordů padlo mnoho, a na konci soutěže byly vyhodnoceny jednotlivé váhové a věkové kategorie žáků. Každý si tak mohl odnést nějakou tu medaili – i když někteří bramborovou, a památeční diplomy. Žáci tak jistě získali další motivaci k tréninku.
Družstvo starších žáků Holešova bude ve čtvrtém kole, které se koná v listopadu na domácí půdě, bojovat o postup do finále. Kdyby náš Honza nezávodil, byly by naděje na finále pohřbeny.