Závody 4 your PR - Trh a dřep

Dnešních závodů v trhu a dřepu 4 your PR se zúčastnilo 20 závodících z šesti oddílů.

Výsledky byly velmi zajímavé. V trhu byla spousta neplatných pokusů, osobák se povdl jen dětem, a čtyřem mužům. Jeden z nich však trhal i dřepoval poprvé v životě, takže každý jeho pokus byl novým osobákem. Ve dřepu naopak bylo neplatných pokusů málo. Kromě dvou mužů měli všichni minimálně 3 pokusy platné. 14 závodících ze dvaceti si dalo osobák.

Trošku podrobněji: Šestiletý Radek Navrátil měl základ v trhu tak lehký, že hned druhým pokusem šel osobák o 2 kg, a třetím ho ještě zvednul – na 11 kg. Ve dřepu dostal bonusový pokus (odhlasováno diváky), když mu chyběl pouze 1 kg k tomu, aby drepnul vlastní tělesnou hmotnost. A to se mu pak také povedlo.
Dvanáctiletý Tomáš si bez problémů dal nový osobák v trhu třetím a pak i čtvrtým pokusem s 34 kg. Ve dřepu se mu povedlo 63 kg třetím pokusem, přitom „starý“ osobák s 60 kg si dal teprve před čtrnácti dny.

V ženské kategorii spolu soupeřily členky Olomouckého klubu a naše Petra. V trhu se nedařilo skoro žádné. Dvě daly jen základ, Míša po druhém neúspěšném pokusu na 70 vybojovala třetím 72 kg, osobák čtvrtým se jí ale nepovedl. Lucie měla podobný průběh, druhý pokus nedala, ale třetím, na vyšší váze, zapsala 55 kg (o 1 kg více, než sama váží). Ve dřepu si Petra zaokrouhlila osobák na pěkných 90 kg, Míša také zakulatila na 120 kg, Lucie dala osobák hned dvakrát, s 83 a pak i 85 kg. Simoně se bohužel čtvrtý pokus nepovedl.

V mužích začínal Míra Navrátil - táta malého Radka. Protože nevěděl, kolik bude schopen dát, měl mezi pokusy různě velké skoky. Ve dřepu se tak dostal ze 70 kg základu na 115 kg posledním pokusem. V trhu zvládnul 50 kg. Jeden neúspěšný pokus zapsal, když na radu svého syna zkoušel po utrhnutí jít do dřepu, a váha činky ho donutila opřít se kolenem o zem. Každopádně syn mu radil správně :D

Další osobáky v trhu si dali David Prudký z Příbora (96 kg), který měl všechny pokusy platné, stejně jako jeho odílový kolega Ondřej Žárský (60 kg). Poslední s osobákem je Zbyněk Košťák ze Šumperka, který dal základ, dvakrát se mu nepovedlo dát 65 kg, ale následně posledním, PR pokusem dal úspěšně 67 kg!

Ve dřepu se dvou pokusů pro bolest v třísle vzdal Petr Havlák, pro únavu kvůli špatným směnám nedal dva pokusy blízko osobáku Petr Skopal, který jako jedinný i vypadl v trhu, kde i přes neúspěch u pokusů váhu navyšoval, aby byl schopen se dostat na čtvrtý pokus. Toho se ale nakonec vzdal. Dál bez osobáku končil Svatobor Ševčík z Rotavy, který skočil z 200 rovnou na 210 kg, ač osobák měl 202 kg. Víťa Maruška z Olomouce, který třetím pokusem vyrovnal, a na čtvrtý s 205 kg mu už nezbyly síly, a Arnošt Vogel, který se čtvrtého pokusu vzdal, po dvou neúspěšných pokusech na 215.

Posledního pokusu ve dřepu se vzdal i Radek Liška, který ale dal osobák již druhým, a pak i třetím pokusem. Velmi zajímavé jsou skoky ze starých osobáků na nové. Je vidět, že spousta lidí si osobák v poslední době nezkoušela. Jaroslav Dobrý šel svůj osobák jako základ, a končil s novým PR o 25 kg vyšším! Radek Liška PR o 10 kg, Radim Liška PR o 15 kg, Petr Liška PR o 20 kg, David Prudký PR o 4 kg, Jakub Novotný PR o 10 kg, Zbyněk Košťák PR o 5 kg, a Ondřej Žárský také o 5 kg.

I přes neplatné pokusy zůstalo první místo v mužích doma, Arnoštovi, s náskokem 10 bodů na Víťu Marušku. Třetí Svatobor Ševčík měl jen od dva body méně.

Všichni závodící obdrželi účastnické diplomy a hrníček s logem našeho klubu a kraje. První tří v každé kategorii obdrželi medaile, poháry, diplomy i věcné ceny. Třetí žákovskou cenu dostal Míra Navrátil za odvahu (a vpodstatě za největší skok s PR. Příští rok už to bude mít těžší :)

Děkuji všem, nejen z našeho klubu, za pomoc s přípravou i organizaci závodu. Bez vás by to nešlo :) Jsem hrdá a vděčná za to, jaký kolem sebe mam úžasný lidi.
Moc děkuju i kamarádkám Anna Nováková a Jana Felgerova, který za mnou přijely na návštěvu, a nakonec nam v sobotu brigádničily s přípravou masa, ač ho samy nejí. (jedna vůbec, jedna skoro vůbec)

Fotogalerii najdete na našem Facebooku Vzpírání Haná